مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه پایان تحصیلات، دانشنامه، ریزنمرات(دارای ارزش ترجمه)

 

دانش آموختگان گرامی جهت دریافت مدارک تحصیلی ( دانشنامه و ریز نمرات تایید شده ) می بایست به سامانه گلستان ( پیشخوان خدمت ) مراجعه و پس از ثبت درخواست، کلیه مراحل را به صورت غیر حضوری به انجام رسانید.

**** بر اساس درخواست دانشجو و وضعیت دانشجو مدارک در مرحله اول باید به صورت الکترونیکی بارگذاری گردد و پس از بررسی کارشناس بر اساس پیغام درج شده در درخواست دانشجو اصل مدارک باید به آدرس پستی دانشگاه سمنان ارسال گردد.

**** فارغ التحصیلان جهت ورود به سامانه گلستان صرفا می توانند از طریق سامانه http://my.semnan.ac.ir اقدام نمایند و در صورت عدم دسترسی از طریق شماره تلفن های پشتیبانی که در سامانه درج شده اقدام به ورود به سامانه گلستان نمایند ولی اگر ورودی های ماقبل سال 1380 بوده ابتدا باید فرم درخواست شناسه کاربری و گذرواژه را تکمیل و به همراه کپی کارت ملی خود به آدرس ایمیل itedu@semnan.ac.ir  ارسال نمایند و پس از دریافت ایمیل تایید و ثبت اطلاعات در سامانه گلستان، از طریق سامانه http://my.semnan.ac.ir اقدام به ورود و ثبت درخواست نمایند.

-*-*-*-*-فارغ التحصیلان گرامی درخواست صدور دانشنامه شما بعد از ورود به واحد صدور دانشنامه (در گردش نامه در پیشخوان خدمت سامانه گلستان) و تکمیل پرونده ظرف مدت 60 روز به آدرس پستی(محل کار یا منزل) شما ارسال می گردد.

*******- فارغ التحصیلان موظف هستند از طریق گردش کار آموزش(درخواست مدارک تحصیلی - پیشخوان خدمت سامانه گلستان) مراحل دریافت مدرک خود را پیگیری کنند.

**** دانش آموختگانی که درخواست کارنامه غیررسمی خود را دارند می توانند نسبت به پرینت گزارش 1000  خود در سامانه گلستان اقدام نمایند.


( لطفاً از مراجعه حضوری جداً خودداری فرمایید.)

 

الف) دانش اموختگان محترم جهت ثبت درخواست خود برای دریافت دانشنامه و ریز نمرات تایید شده می بایست به موارد ذیل توجه فرمایید :  

1- وضعیت دانشجو در اطلاعات جامع دانشجو باید « فارغ التحصیل » درج شده باشد.

2- تسویه حساب آموزشی دانش آموخته در سامانه گلستان ( گزارش 522 ) به اتمام رسیده باشد.

3- ارائه و تحویل یکی از مدارک 9 گانه ذیل جهت روشن شدن وضعیت نظام وظیفه ( ویژه برادران )

          -  تصویر کارت هوشمند پایان خدمت دوره ضرورت.

             -  تصویر برابر با اصل کارت هوشمند معافیت دایم پزشکی یا کفالت.

             -  تصویر برابر اصل برگ معافیت موقت بدون غیبت در مدت اعتبار آن.

            -  اصل یا تصویر برابر اصل گواهی اشتغال به تحصیل با دارا بودن معافیت تحصیلی در مدت اعتبار آن.

            - اصل نامه گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام.

            -  اصل نامه گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر اشتغال به خدمت کارکنان وظیفه. 

            - اصل نامه گواهی اشتغال به خدمت متعهدین خدمت.

            - تصویر برابر اصل برگ آماده به خدمت بدون غیبت در مدت اعتبار آن. 

            - اصل نامه گواهی صادره از واحدهای وظیفه عمومی.

4- تسویه حساب قطعی با صندوق رفاه دانشجویان (شماره تلفن آقای ابراهیمیان 02331532004 )

5- عودت آخرین مدرک دریافتی {گواهینامه موقت پایان تحصیلات/ گواهینامه پایان تحصیلات}

        1-5 : جهت دریافت ریز نمرات ( دارای ارزش ترجمه ) ارائه کلیه مدارک به غیر از این بند الزامی است .

6-  متعهدین به آموزش و پرورش باید نامه‌ای مبنی بر بلامانع بودن دریافت مدارک دانشگاهی به همراه فرم 502 را ارائه و تحویل دهند.

نامه مذکور باید از سوی دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش یا ادارات کل آموزش و پرورش استانها صادر شده باشد .

7- متعهدین به سایر ارگان‌ها باید نامه بلامانع بودن تحویل مدارک را به واحد دانش‌آموختگان ارائه و تحویل دهند.

8- ارائه و تحویل نامه ای از سازمان دامپزشکی مبنی بر تعیین وضعیت طرح نیروی انسانی (ویژه برادران رشته‌های مربوط به دامپزشکی در مقاطع مختلف)

** دانش آموختگان گرامی که قبلاً نامه طرح را دریافت ننموده اند برای دریافت نامه طرح از دانشگاه جهت ارائه به دامپزشکی کشور به صورت غیر حضوری می بایست درخواست خود را در سامانه گلستان ( پیشخوان خدمت - درخواست مدرک تحصیلی- ارسال مدارک ) ثبت نمایند.

9- ارائه اصل دانشنامه مقاطع قبلی برای دریافت دانشنامه مقاطع بالاتر الزامی است در صورتی که دانش آموخته، دانشجوی انصرافی یا اخراجی یا در حین تحصیل مقطع بالاتر باشد می بایست گواهی لغو تعهد آموزش رایگان مقطع بالاتر را ارائه نماید.

10- 2 قطعه عکس 4*3 پشت نویسی شده ( نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره دانشجویی)

11- دانش آموختگان که پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های دیگر تحصیل نموده‌اند:

- اگر دوره روزانه باشند باید مدرکی دال بر اینکه تاریخ شروع و خاتمه تحصیل در آن مشخص باشد ارائه نمایند و در صورتیکه هنوز اشتغال به تحصیل دارند،باید لغو تعهد آموزش رایگان مقطع بالاتر را ارائه نمایند.

- در غیراینصورت باید مدرکی که نشان دهنده دوره تحصیلی آنها باشد را به این واحد ارائه نمایند(روزانه، شبانه، غیرحضوری، پردیس و ...)

12- دانشجویان غیرایرانی می بایست پس از اتمام مراحل تسویه حساب آموزشی در سامانه گلستان ( گزارش 522 ) درخواست خود (مبنی بر صدور نامه ی دانش آموختگی برای ارسال به امور کنسولی دانشگاه ) را در پیشخوان خدمت و درخواست صدور دانشنامه ی دانشجویان  ثبت نمایند . ( دانشجویان غیرایرانی دوره روزانه نیازی به لغو تعهد آموزش رایگان ندارند. )

13- لغو تعهد آموزش رایگان (ویژه دانش‌آموختگان دوره روزانه)

( لغو تعهد باید از طریق سامانه سجاد  وزارتخانه صورت پذیرد ( پس از ثبت نام در سامانه ، می بایست اصل مدارک جهت تایید به این امور ارسال گردد . در صورت خاتمه فرآیند لغو تعهد و صدور نامه لغو تعهد از طریق سامانه سجاد، دانشجو می تواند از طریق درخواست ارسال مدارک در پیشخوان خدمت سامانه گلستان برای دریافت ریزنمرات و دانشنامه خود اقدام نماید. )

آدرس : https://portal.saorg.ir/                           دستور العمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان

1-13 : لغو تعهد از طریق انجام کار

* دانش آموختگانی که در بخش خصوصی اشتغال به کار دارند می بایست سابقه بیمه تایید شده ( با مهر و امضاء اصل)  ارائه نمایند. در صورتی که لیست بیمه شما فاقد مهر و امضا است باید شناسه کاربری و رمز عبور در بالای صفحه لیست بیمه موجود باشد.چنانچه دانش آموختگان متقاضی لغو تعهد آموزش رایگان مستخدم رسمی، پیمانی و قراردادی دولت می باشند، ارائه آخرین حکم کارگزینی ( با مهر و امضاء اصل) جهت لغو تعهد آموزش رایگان کفایت می نمایدو نیاز به ارائه سابقه بیمه نمی باشد.

* در موارد زیر فعالیت بدون سابقه بیمه به عنوان کار معتبر جهت انجام تعهد قابل قبول می باشد :

1-     گواهی تدریس معتبر از دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی ( دولتی و غیر دولتی ) به میزان 10 ساعت در هفته ، سایر موسسات آموزشی در صورت تایید نهاد مربوطه به میزان 16 ساعت در هفته به عنوان کارکرد تمام وقت ، تلقی می شود.

2-     پروانه کسب معتبر افرادی که در حرفه های مختلف مشغول بکارند ، از جمله پروانه کسب از سازمانهای صنفی کشور ، پروانه اشتغال مهندسین ، پروانه وکالت ، پروانه کارآموزی وکالت ، پروانه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و سایر نهادهای دولتی ، غیر دولتی و آزاد از تاریخ صدور ، به شرط تمدید یا داشتن پرونده مالیاتی به عنوان گواهی انجام کار در طول سالیان قابل پذیرش می باشد.(کپی برابر اصل ارسال شود)

3-     مدت کارکرد دانش آموختگان به عنوان مدیر عامل در شرکت های خصوصی ، به شرط ثبات فعالیت با ارائه گواهی از شرکت مورد نظر و تصویر آگهی درج تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و ارائه گواهی پرداخت مالیات در مدت زمان فعالیت قابل پذیرش می باشد.(کپی برابر اصل ارسال شود)

4-     فعالیت های هنری و مطبوعاتی دانش آموختگان با ارائه گواهی اشتغال به این حرفه از سوی دستگاههای ذیربط به منزله تعهد تلقی می شود. (کپی برابر اصل ارسال شود)

5-     در صورتی که دانش آموخته ای گواهی فعالیت قابل قبولی را در حوزه هایی به غیر از موارد فوق ارائه نماید در صورت استعلام دانشگاه و موافقت سازمان( اداره کل امور دانشجویان داخل ) گواهی مورد نظر می تواند مورد پذیرش قرار گیرد . (کپی برابر اصل ارسال شود)

6-   گواهی انجام کار در سایر مناطق کشور برای دانشجویان سهمیه مناطق محروم متعهد به استانداری ها در صورت اعلام عدم نیاز استانداری محل خدمت قابل قبول است . 

تبصره : تمامی موارد مذکور در فوق مشروط بر این است که دانش آموخته در ایران حضور داشته باشد و دانشگاه می تواند در صورت لزوم موارد مشکوک را از مرجع مربوطه استعلام نماید . 

   

 2-13 : لغو تعهد از طریق نامه عدم کاریابی

 ارائه و تحویل نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه (دانش آموختگان می توانند پس از تاریخ دانش آموختگی با به همراه داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت جهت مراجعه به اداره کار اقدام نمایند .)

*گذشت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل برای گرفتن گواهی عدم کاریابی الزامی است .

لازم به توضیح است آن دسته از دانش‌آموختگانی که در مقاطع بالاتر تحصیل نموده‌اند باید مدرک تحصیلی آن مقطع را نیز ارائه نمایند.

* گواهی اشتغال به کار و نامه عدم کاریابی برای لغو تعهد آموزش رایگان نباید با تحصیل در دوره روزانه مقاطع بالاتر تداخل داشته باشد.

* دانشجویان بورسیه و متعهد به دستگاهها پس از اعلام عدم نیاز دستگاه مربوطه می تواند  از طریق عدم کاریابی نسبت به تسویه تعهد خدمت اقدام نماید .

* در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت پس از دانش‌آموختگی (در مقاطع مختلف)، مبنای صدور نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه باید پس از تاریخ صدور کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت باشد.(ویژه برادران)

*ثبت نام در دفاتر کاریابی و دریافت گواهی عدم کاریابی توسط دانش آموخته یا وکیل وی امکان پذیر است.

* نامه های عدم کاریابی که بیشتر از یکسال از تاریخ صدور آنها می گذرد قابل قبول نمی باشد.

 

3-13 :لغو تعهد از طریق پرداخت هزینه

مطابق مبلغ اعلام شده از طریق سامانه سجاد وزارتخانه

دانش آموختگان روزانه ورودی قبل از سال 90 که سهمیه آنها منطقه دو و سه بوده است می توانند پس از درخواست دانشجو از این دانشگاه و استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور در صورتی که حائز امتیاز حد نصاب گزینش آزاد باشند مدت تعهد خود را به یک برابر مدت تحصیل تغییر دهند .

*  محاسبه هزینه برای دانشجویان سهمیه مناطق محروم متعهد به استانداری ها در صورت اعلام عدم نیاز استانداری محل خدمت قابل قبول است . 

نکات مهم و قابل توجه در بررسی فرایندهای لغو تعهد خدمت آموزش رایگان(مندرج در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان داخل):

 طبق دستورالعمل آموزش رایگان ثبت نام کاریابی در صورتی که متقاضی لغو تعهد در مقطع بالاتر دانشجوی دوره روزانه باشد عدم کاریابی حتی اگر قبل از ورود به مقطع بالاتر ثبت نام شده باشد هم امکان پذیر نیست چون دانشجوی دوره روزانه محسوب می شود و نمی تواند از عدم کاریابی استفاده نماید.

بر اساس بخشنامه های وزارت کار به زیرمجموعه های خود(ادارات کار و امور اجتماعی استان ها) ثبت نام در کاریابی حتما با رویت اصل گواهینامه موقت پایان تحصیلات عکسدار و برای آقایان نیز علاوه بر این مورد با داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم صورت می گیرد، به همین علت چنانچه تاریخ ثبت نام کاریابی قبل از صدور مدرک موقت یا کارت نظام وظیفه انجام شده باشد قابل قبول نخواهد بود.

نامه های کاریابی بایستی از مدیرکل استان صادر گردد و نامه های صادره از شهرستان حتی شهرستان هایی که مرکز استان می باشند نیز مورد تایید نمی باشد.

در صورتیکه متقاضی درخواست لغو تعهد از طریق سابقه کار دارند پیوست اسکن مدارک مربوط به سابقه کار الزامی می باشد، حتی اگر به صورت فیزیکی در پرونده موجود است جهت بررسی سازمان مدارک مربوطه بایستی اسکن و آپلود هم شود.

طبق بخشنامه عدم کاریابی باید یکسال کامل شمسی از تاریخ صدورکارت نظام وظیفه سپری شود.

سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع بالاتر دوره روزانه برای مقاطع قبلی یا همان مقطع مورد قبول نمی باشد و این سوابق بایستی از قسمت انجام کار حذف گردند.

لازم به ذکر است عدم کاریابی همزمان با تحصیل در مقطع بالاتر دوره روزانه مورد قبول نمی باشد.

چنانچه متقاضی واریز نقدی از طریق فیش در گذشته داشته اند بایستی تصویر فیش واریزی در قسمت ضمیمه ها پیوست گردد.

در هر مقطع که متقاضی از عدم کاریابی استفاده می کند ولیکن در پرونده تاییدیه تحصیلی و شغلی وجود دارد در قسمت توضیحات فرایند اعلام گردد.

درخواست لغو تعهد از پایین ترین مقطع بررسی و تایید می شود و سپس مقاطع بالاتر بررسی می شود.

آدرس: سمنان، روبروی پارک سوکان،پردیس شماره1- دانشگاه سمنان، صندوق پستی:5555-35155، اداره کل امور آموزشی- امور دانشنامه

تلفن پاسخگویی در صورت نیاز : دوره های کاردانی و کارشناسی با شماره تلفن 9-31532038-023 و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری با شماره تلفن 31532048 -023 تماس حاصل فرمایید .

فرم درخواست شناسه کاربری و گذر واژه

فرم تعهد آموزش رایگان ویژه پذیرفته شدگان مقطع بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی

فرم تقاضانامه و استشهادنامه صدور ریزنمرات و گواهی موقت المثنی