ارسال مدارک - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

مدارکی که ارسال می کنیم اگر قبولی شهریور باشد اشکالی ندارد؟

برای رشته های ورودی مهرماه می بایست دانش آموختگی مقطع قبلی حداکثر 31 شهریور 1401 باشد . برای رشته های ورودی بهمن ماه می بایست دانش آموختگی مقطع قبلی حداکثر 31 بهمن 1401 باشد .

برای ارسال مدارک آیا باید کپی برابر با اصل باشد ؟

خیر برای ارسال مدارک می بایست اصل تمامی مدارک و فرمها ارسال گردد .

پذیرش و ثبت نام - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

منتظر اعلام نتایج دانشگاه آزاد هستم الان آیا ثبت نام کنم ؟

اگر می خواهید این نیمسال را از دست ندهید ثبت نام کنید و در صورت قبولی در دانشگاه آزاد در این دانشگاه انصراف دهید فقط تاکید می کنیم در صورت انصراف شهریه و آموزش رایگان برای شما انجام می شود.

در کارنامه سبز الویت دوم مکان دیگری قبول شده ام برای ثبت نام در آن دانشگاه باید چه کاری انجام دهم ؟

دانشجو باید درخواست خود را به سنجش دهد و پس از بررسی به دانشگاه مورد نظر اعلام نماید.

برای ثبت نام مدارک را آپلود کردم نوشته در دست بررسی آیا باید مدارک را پست هم کنم یا خیر ؟

بله پس از ثبت نام قطعی الکترونیکی می بایست مدارک را پست نمود.

اگر در تاریخی که اعلام کرده اید نتوانم ثبت نام کنم باید چه کاری انجام دهم ؟

تا پایان نیمسال اول امکان ثبت نام وجود دارد و اگر از تاریخ حذف و اضافه دانشجویان جدیدالورود گذشته باشد. با توجه به اینکه از حضور در کلاسها گذشته است، می بایست پس از ثبت نام و ارسال مدارک نسبت به اخذ مرخصی اقدام نمود.

برای ثبت نام به چه صورتی باید ثبت نام کنیم ؟

ابتدا می بایست به صورت الکترونیکی از طریق سامانه آموزش گلستان golestan.semnan.ac.ir ثبت نام انجام داد سپس اصل مدارک را از طریق پست ارسال نمود.

مرخصی تحصیلی - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

00

مرخصی تحصیلی، انصراف، مهمان، گواهی اشتغال به تحصیل و انتقال دانشجو - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

آیا می توانم تغییر رشته دهم ؟

طبق آیین نامه آموزشی تغییر رشته از نیمسال اول نمی توانید ، درخواست تغییر رشته اردیبهشت هرسال و در سامانه سجاد وزارت علوم انجام می گردد .

آیا می توانم مهمان شوم ؟

طبق آیین نامه آموزشی مهمان از نیمسال اول نمی توانید ، درخواست مهمانی اردیبهشت هرسال و در سامانه سجاد وزارت علوم انجام می گردد .

نحوه انصراف چگونه است؟

سامانه گلستان*****پیشخوان خدمت*****بررسی مشکلات آموزشی*****درخواست جدید***** نوع درخواست*****انصراف از تحصیل با تعهد ( اگر دانشجو عجله دارد و مدارک خود را می خواهد از این نوع انصراف استفاده نماید) ***** شرح درخواست و ذکر علت انصراف*****ایجاد و سپس بازگشت انتخاب گزینه مرحله 1 ***** تایید تعهد***** بازگشت***** تایید و ارسال

ترم اول می خواهم مرخصی بگیرم ؟

شما اول باید ثبت نام الکترونیکی و ارسال مدارک به صورت پستی را انجام دهید و بعد از آن در سامانه گلستان در قسمت پیشخوان خدمت******بررسی مشکلات آموزشی ******درخواست جدید****** نوع درخواست مرخصی با احتساب در سنوات****** انتخاب سرترم ( برای این ترم باید عدد 4011 ثبت شود) شرح درخواست و ذکر علت مرخصی******ایجاد و سپس بازگشت ******تایید و ارسال ( دوباره کادر باز می شود و دوباره تایید و ارسال را بزنید)

شهریه - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

آيا دانشجويان تحت پوشش بنياد شهيد و جانبازان ( شامل جانبازان 25 درصد و بالاتر،آزادگان و فرزندان و همسران آنان و فرزندان و همسران شهدا ) مشمول شهريه ميشوند؟

خير در صورت ارائه معرفي نامه از اداره بنياد شهيد شهرستان سمنان مبني بر تعهد آن اداره جهت واريز شهريه، دانشجويان فوق از پرداخت شهريه) در سنوات مجاز ( معاف مي باشند.

آيا ميتوان مبلغ علي الحساب را كمتر يا ديرتر واريز كرد؟

خير جهت ادامه فرآيند ثبت نام الكترونيكي لازم است كل مبلغ واريز شود.

ميزان شهريه دوره تحصيلي و مبلغ علي الحسابي كه در ابتدا بايد واريز كنيم چقدر است؟

در اطلاعیه هاي ثبت نام اعلام خواهد شد.

خوابگاه - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

دانشجویان آیا این ترم حضوری هستند و دانشجویان روزانه آیا خوابگاه دارند ؟

دانشگاه نیمسال اول 1401 بصورت حضوری می باشد – خوابگاه مربوط به امور دانشجویی است.

انتخاب واحد - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

دوباره کنکور داده ام و قبولی مجدد دارم می خواهم بدانم برای تطبیق واحد نمرات قبلی چه اقدامی انجام دهم ؟

فقط برای دانشجویانی انجام می شود که قبولی مجدد دارند و در رشته قبلی مدرک دریافت نکرده اند و در دانشگاه دولتی بوده اند ، فقط دروسی موافقت می شود که از طرف گروه آموزشی و مدیر گروه تایید شود و نمره آن بالای 12 باشد . نکته مهم این است تطبیق ریز نمرات فقط در صورت ارائه ریز نمرات اصلی ارسالی از سوی دانشگاه قبلی مورد تایید دانشگاه سمنان است.

انتخاب واحد ترم اول به چه صورتی است ؟

انتخاب واحد ترم اول ورودی های جدید پس از ثبت نام الکترونیکی از طریق دانشکده انجام می گردد.

تکمیل ظرفیت - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

تکمیل ظرفیت چه موقع اعلام می گردد ؟

تکمیل ظرفیت تاریخ مشخصی ندارد و از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد ( به سایت سنجش مراجعه شود)

تغییررشته - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

آیا می توانم وارد الویت بعدی خود شوم ؟

خیر فقط سازمان سنجش می تواند کد رشته را تغییر دهد

معافیت تحصیلی - پذیرفته شدگان آزمون سراسری

من ورودی بهمن هستم اما مدرک دیپلم خود را تا پایان شهریور 1400(خرداد 1400و شهریور 1400) گرفته ام شروع به تحصیل خود را چه زمانی درسامانه سخا نظام وظیفه ثبت نمایم؟

این دسته از دانشجویان بعلت اینکه مشمول می باشند و حق ادامه تحصیل ندارند با هماهنگی نظام وظیفه شروع به تحصیل خود را 31/06/1401 ثبت نمایند اما شروع به تحصیل آنها بهمن 1401 می باشد . اما یک ترم از معافیت تحصیلی آنها کسر می شود و باید تا پایان خرداد 1406 کارشناسی خود را دریافت نمایند.

من ورودی بهمن هستم شروع به تحصیل خود را چه زمانی درسامانه سخا نظام وظیفه ثبت نمایم؟

دانشجویان ورودی بهمن 1401 می توانند شروع به تحصیل خود را 11/11/1401 ثبت نمایند.

من ورودی مهر هستم شروع به تحصیل خود را چه زمانی درسامانه سخا نظام وظیفه ثبت نمایم؟

دانشجویان ورودی مهر 1401 دانشگاه سمنان می توانند شروع دریافت معافیت تحصیلی خود را 31 شهریور 1401 ثبت نمایند آن دسته از دانشجویان که مدرک دیپلم خود را تا 31 شهریور دریافت میکنند می توانند شروع به تحصیل خود را 1 مهر 1401 ثبت نمایند.

من مدرک معادل کاردانی گرفته ام آیا امکان ادامه تحصیل دارم؟

دانشجویانی که مدرک معادل خود را تا پایان ترم 5 دریافته نموده اند فقط می توانند در کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل نمایند و اگر مدرک معادل خود را بعد از ترم 5 دریافت نموده اند باید بعد از پایان خدمت دوره ضرورت اقدام به ادامه تحصیل نمایند.

من دانشجوی اخراجی دانشگاه هستم آیا امکان ادامه تحصیل و دریافت معافیت تحصیلی دارم؟

نمی توانند مگر اینکه کارت پایان خدمت یا معافیت گرفته باشند.

من قبلا یکبار انصراف داده ام آیا امکان ثبت نام دارم ؟

دانشجویان انصرافی در طول دوران تحصیل یکبار امکان استفاده مجدد از معافیت تحصیلی را دارند و در صورت انصراف دوم امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود ندارد مگر اینکه کارت پایان خدمت یا معافیت گرفته باشند.

در قسمت انتخاب رشته درسامانه سخا نظام وظیفه ، رشته من وجود ندارد

در این حالت نزدیکترین رشته به رشته خود را انتخاب نمایید.

درقسمت ثبت مقطع تحصیلی درسامانه سخا نظام وظیفه عبارت کارشناسی وجود ندارد.

دانشجویان باید توجه داشته باشند در قسمت انتخاب مقطع تحصیلی این گزینه ها را انتخاب نمایند دانشجویان کارشناسی پیوسته = لیسانس غیر پزشکی پیوسته دانشجویان کاردانی = فوق دیپلم غیر پزشکی پیوسته دانشجویان کارشناسی ناپیوسته = لیسانس غیر پزشکی ناپیوسته دانشجویان دکتری دامپزشکی = دکتری غیر پزشکی پیوسته

چه زمانی کار من برای دریافت معافیت تحصیلی پایان می یابد ؟

بعد از پرداخت هزینه و ثبت این عبارت بر روی صفحه درخواست شما (تایید اولیه شرایط مشمول) درصورتی که اطلاعات را درست ثبت کرده باشید . نیاز به اقدام دیگر ندارید.

لینک پرداخت ثبت معافیت درسامانه سخا نظام وظیفه چرا برای من نمی آید؟

گزینه پرداخت بعد از بررسی سامانه و عدم مشکل ثبت نام برای شما ایجاد می شود این امر زمان بر بوده و چند دقیقه تا چند ساعت زمان می برد. اگر اطلاعات ثبت نامی را وارد کرده اید بعدا دوباره به سامانه وارد شوید و نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمائید.

برای ورود به سامانه https://sakha.epolice.ir چه اقدامی باید انجام داد؟

اگر قبلا با مراجعه به پلیس 10+ کد سخا گرفته اید و ثبت نام نموده اید فقط لازم است روی فراموش رمز کلیک نموده و کد ورود را با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود که قبلا ثبت نموده اید را از طریق پیامک دریافت نمائید. در صورتی که قبلا ثبت نام نکرده اید و یا سیستم شما را شناسایی نکرد با کلیک بر روی ثبت نام و وارد کردن اطلاعات اقدام به ثبت نام نموده و وارد سامانه شوید.

چه مدارکی برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویی نیاز است ؟

یک عکس با حجم حداکثر 100 کیلو بایت – اطلاعات شناسنامه و ادرس منزل و کدپستی وشماره همراه- اطلاعات دیپلم شامل تاریخ فارغ التحصیلی ، معدل، شماره نامه و تاریخ نامه که در قسمت سمت راست بالای گواهی موقت دیپلم شما نوشته شده است –اطلاعات دانشگاه محل قبولی شما شامل نام دانشگاه – مقطع تحصیلی ورشته تحصیلی و تاریخ شروع به تحصیل – کارت بانکی برای پرداخت اینترنتی

آیا باید برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویی حتما باید به پلیس 10+ مراجعه نماییم ؟

شما علاوه بر مراجعه به پلیس 10+ می توانید با مراجعه به سامانه https://sakha.epolice.ir اقدام به دریافت معافیت تحصیلی نمایید. لازم به ذکر است دانشگاه هیچ برگه ای را برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویی برای ارائه به پلیس10+به شما نخواهد داد و شما باید با توجه به اطلاعات برگه دیپلم و دانشجویی خود باید اقدام به دریافت معافیت تحصیلی نمائید.

من معافیت تحصیلی دانش آموزی دارم آیا باید معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم ؟

بله ، معافیت دانش آموزی شما هنگام دریافت دیپلم ابطال می شود و شما باید اقدام به دریافت معافیت تحصیلی دانشجویی نمائید.