اطلاعیه فراخوان طرح راد برای سال تحصیلی 1404-1403

فراخوان طرح راد (رده‌­بندی استعدادهای درخشان)

ویژه سال تحصیلی 1403-04

گروه هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان در راستای شکوفایی و ایجاد نشاط علمی و نیز شناسایی، حمایت و پرورش دانشجویان ممتاز، اقدام به تدوین طرح راد کرده است. در قالب این طرح دانشجویان ممتاز با توجه به فعالیت­های آموزشی و پژوهشی خود در سه رده قرار گرفته و مشمول تسهیلات اعطایی دانشگاه می­شوند. برای شرکت در این طرح، متقاضیان باید کاربرگ پیوست را تکمیل کرده و به همراه مستندات لازم حداکثر تا تاریخ 20/4/1403 به دانشکده مربوطه ایمیل نمایند. برای دریافت آدرس ایمیل دانشکده‌ها به فهرست پیوست مراجعه شود. ضمنا عبارت "طرح راد" در عنوان ایمیل درج شود. فهرست افراد پذیرفته شده متعاقبا توسط دفتر استعدادهای درخشان اعلام می­شود. بدیهی است ارائه درخواست حقی را برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

شرایط لازم متقاضیان برای ورود به فرایند ارزیابی عبارت هستند از:

 1. متقاضی باید فاقد حکم قطعی محکومیت در کمیته انضباطی دانشگاه باشد.
 2. حداقل میانگین کل دانشجویان دوره­های کارشناسی رشته­های علوم پایه، فنی مهندسی و دکتری عمومی (دامپزشکی) 15 و سایر رشته­های دوره­های کاردانی و کارشناسی 17 و دوره­های تحصیلات تکمیلی 5/17 است. ضمنا متقاضی باید فاقد سابقه مشروطی باشد. برای متقاضیان دوره دکتری گذراندن دروس و آزمون جامع بدون سابقه مردودی (در هر دو مورد) الزامی است.
 3. متقاضی باید در نیم­سال تحصیلی بعد از تاریخ درخواست (یعنی نیم­سال اول سال تحصیلی 1404-1403) در سنوات مجاز تحصیلی (کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 4 نیم­سال، کارشناسی پیوسته 8 نیم­سال، کارشناسی ارشد 5 نیم­سال، دکتری عمومی 14 نیم­سال و دکتری تخصصی 9 نیم­سال) شاغل به تحصیل باشد.
 4. متقاضی باید دارای حداقل یکی از شرایط ویژه زیر باشد:

           4-1. دانشجوی دوره کارشناسی که به طور هم­زمان در دو رشته مشغول به تحصیل است.

           4-2. دانشجوی دوره کارشناسی رشته‌های علوم پایه و فنی مهندسی و دوره دکتری عمومی دارای حداقل معدل کل 5/17 و برای هر نیم­سال حداقل معدل 17 و سایر رشته‌ها، حداقل معدل کل 5/18 و برای هر نیم­سال حداقل معدل 18 که حداقل 30 درصد از واحدهای درسی خود را گذرانده و در بین 5 درصد برتر دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی‌ خود قرار داشته باشد.

            4-3. برگزیدگان کنکورهای سراسری، همایش­ها، المپیادها، مسابقات و جشنواره­های معتبر علمی-دانشجویی

            4-4. دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی با احراز برتری نسبی در بین دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی از لحاظ چاپ مقالات مرتبط با پایان­نامه در مجلات علمی-پژوهشی معتبر یا ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران یا سایر مراجع بین المللی معتبر مورد تایید کمیته مالکیت فکری دانشگاه

            4-5. دانشجوی نمونه در سطح دانشگاهی یا کشوری

            4-6. دانشجوی دوره کاردانی، کارشناسی یا دکتری عمومی که در بین 5% برتر دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی خود قرار دارد.

            4-7. دانشجوی دوره کارشناسی ارشد که حائز رتبه اول در بین دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی خود است مشروط به این که تعداد دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی حداقل 15 نفر باشد.

تسهیلات ویژه  طرح راد

   • اعطای جوایز نقدی
   • حمایت از انجام طرح­های پژوهشی فناورانه و نوآورانه
   • امکان استفاده از تسهیلات کتابخانه مرکزی دانشگاه همانند اعضای هیات علمی (نظیر سفارش کتاب و ...)
   • تقدیر در آیین ناب (نکوداشت استعدادهای برتر)/ نماد (نکوداشت منتخبان مقاطع ارشد و دکتری)
   • افزایش حجم مصرفی اینترنت
   • استفاده از تسهیلات تغذیه
   • شرکت رایگان در کلاس­های آموزش آزاد دانشگاه

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم