دانشگاه سمنان مفتخر است هر ساله با برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی ACM در جهت رشد دانشجویان و ایجاد فضایی برای فعالیت‌های علمی آن‌ها سهمی ایفا کند. این مسابقات با هدف حفظ و افزایش توانایی علمی دانشجویان و ایجاد روحیه و انگیزه رقابت علمی و ایجاد محیط همفکری و همکاری میان دانشجویان جهت بروز خلاقیت و توانایی‌های آن‌ها برگزار شده و علاوه بر داشتن بار علمی و فنی، سبب ایجاد محیطی شاداب در میان شرکت‌کنندگان و دانشجویان سراسر کشور می‌گردد.

 

برگزاری نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی منطقه 9 کشور با حضور 40 تیم از دانشجویان دانشگاه‌های این منطقه در دانشگاه سمنان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دبیر نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی 
ACM منطقه 9 کشور  با اعلام این خبر گفت: این رقابت‌های علمی با حضور دانشجویان 8 دانشگاه منطقه 9 به مدت 4/5 ساعت برای پاسخگویی به 9 سؤال برگزار شد.

دکتر مرتضی درّی‌گیو افزود: در پایان این رقابت‌ها تیم‌ دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان نخست این دوره از رقابت‌ها را بدست آورد. مقام دومی این دوره از مسابقات به تیمی از دانشگاه صنعتی سجاد رسید و تیمی از دانشگاه سمنان به عنوان میزبان این دوره از رقابت‌ها عنوان سومی را بدست آورد. دبیر نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی ACM منطقه 9 کشور خاطر نشان کرد: افزایش توانایی‌های علمی دانشجویان، ایجاد روحیه رقابت علمی و محیط همفکری و همکاری میان دانشجویان برای بروز خلاقیت و توانایی‌های آنان از اهداف برگزاری این مسابقه است. 

دکتر درّی‌گیو با بیان اینکه دانشجویان مستعد، علاقه‌مند و کادر علمی مجربی در بخش  برنامه‌نویسی در دانشگاه سمنان فعال هستند، اظهار امیدواری کرد: مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه سمنان، یکی از مسابقات آمادگی رسمی برای مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در منطقه‌ی غرب آسیا شود.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته، این مسابقات در سطح استان سمنان و با حضور بیش از 90 دانشجو از سراسر استان در دانشگاه سمنان برگزار شد.

 

 

اولین و دومین دوره مسابقه برنامه‌نویسی دانش‌جویی ACM دانشگاه سمنان