گلستانIدانشگاه سمنان
پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
مدارک لازم جهت دریافت دانشنامه و ریزنمرات مقطع کارشناسی

1-       گواهینامه پایان تحصیلات "دانشنامه" دانش‌آموختگانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنها سال 1396 و ماقبل است آماده تحویل می‌باشد.

2-       لازم است دانشجویان با در دست داشتن مدارک اعلام شده در زیر لازم جهت دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات  به واحد دانش‌آموختگان مراجعه نمایند.

3-       تاریخ تحویل دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات 3 روز پس از تحویل مدارک مورد نیاز به واحد دانش‌آموختگان می‌باشد.

1-3 :  تبصره1: انجام محاسبه هزینه لغو تعهد فارغ التحصیلان دوره روزانه تا ده روز پس از درخواست آنها صورت می پذیرد.

4-      مراجعه حضوری شخص دانش‌آموخته جهت دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات الزامی است.

1-4 :فقط والدین دانش‌آموخته در صورت به‌همراه داشتن اصل مدارکی که نسبت آنها با دانش‌آموخته را مشخص نمایند نیز می‌توانند نسبت به دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات اقدام نمایند.

2-4: سایر افراد  نیز به شرط داشتن اصل وکالت محضری و مدارک شناسایی معتبر جهت دریافت اصل دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات  مراجعه نمایند.(چنانچه وکالت محضری علاوه بر دانشگاه سمنان سایر دستگاه ها را نیز شامل شود ارائه اصل وکالت و تحویل کپی برابر اصل وکالت ضروری است.)

5-      * دانشجویان غیر ایرانی باید بلافاصله بعد از ابطال کارت دانشجویی توسط دانشکده ها جهت مراحل فراغت از تحصیل به امور دانشنامه مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دانشنامه ریزنمرات(دارای ارزش ترجمه)

1. ارائه و تحویل یکی از مدارک 9 گانه ذیل جهت روشن شدن وضعیت نظام وظیفه ( ویژه برادران )

 oارائه اصل و کپی کارت هوشمند پایان خدمت دوره ضرورت

o ارائه اصل و کپی کارت هوشمند معافیت دائم پزشکی یا کفالت.

o ارائه اصل و کپی برگ معافیت موقت بدون غیبت در مدت اعتبار آن.

o گواهی اشتغال به تحصیل با دارا بودن معافیت تحصیلی در مدت اعتبار آن(صرفاً تحویل مدرک تحصیلی مقطع قبلی)

o گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام

o گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر اشتغال به خدمت کارکنان وظیفه

o گواهی  اشتغال به خدمت متعهدین خدمت

o برگ آماده به خدمت بدون غیبت در مدت اعتبار آن

o گواهی صادره از واحدهای وظیفه عمومی


 

2. برطبق مصوبه 99/03/17 هیات امنای دانشگاه سمنان واریز مبلغ 300000 ریال بابت دانشنامه / گواهی موقت/ گواهی پایان تحصیلات و 150000 ریال بابت صدور ریزنمرات .

3.ارائه و تحویل نامه تسویه حساب قطعی با صندوق رفاه دانشجویان

· دریافت تسویه حساب از طریق صندوق رفاه دانشجویان(در تهران) و یا امور دانشجویی دانشگاه سمنان(پردیس شماره یک دانشگاه)(شماره تلفن آقای ابراهیمیان 02331532004 )

4- عودت آخرین مدرک دریافتی {گواهینامه موقت پایان تحصیلات/ گواهینامه پایان تحصیلات}

        1-4 : جهت دریافت ریز نمرات ( دارای ارزش ترجمه ) ارائه کلیه مدارک به غیر از این بند الزامی است .

5. متعهدین به آموزش و پرورش باید نامه‌ای مبنی بر بلامانع بودن دریافت مدارک دانشگاهی به همراه فرم 502 را ارائه و تحویل دهند.

نامه مذکور باید از سوی دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش یا ادارات کل آموزش و پرورش استانها صادر شده باشد .

6. متعهدین به سایر ارگان‌ها باید نامه بلامانع بودن تحویل مدارک را به واحد دانش‌آموختگان ارائه و تحویل دهند.

7. ارائه و تحویل نامه ای از سازمان دامپزشکی مبنی بر تعیین وضعیت طرح نیروی انسانی (ویژه برادران رشته‌های مربوط به دامپزشکی در مقاطع مختلف)

8. ارائه مدارکی دال بر لغو تعهد مقاطع قبلی الزامی است.(منظور ارائه اصل دانشنامه مقطع قبلی برای کلیه دانشجویان و نامه لغو تعهد آموزش رایگان مقطع قبلی برای دانشجویان روزانه می باشد.)در صورتی که دانش آموخته، دانشجوی انصرافی یا اخراجی یا در حین تحصیل مقطع بالاتر باشد می بایست گواهی ممهور شده لغو تعهد آموزش رایگان مقطع بالاتر را ارائه نماید.

9. همراه داشتن 3 قطعه عکس

10. همراه داشتن کارت شناسایی

11. دانش آموختگان دوره روزانه، که پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های دیگر تحصیل نموده‌اند باید مدرکی دال بر اینکه تاریخ شروع و خاتمه تحصیل و دوره تحصیلی (روزانه/ شبانه) در آن مشخص باشد ارائه نمایند.و در صورتیکه هنوز اشتغال به تحصیل دارند،باید لغو تعهد آموزش رایگان مقطع بالاتر را ارائه نمایند.

12.لغو تعهد آموزش رایگان (ویژه دانش‌آموختگان دوره روزانه)

( لغو تعهد باید از طریق سامانه سجاد  وزارتخانه صورت پذیرد ( پس از ثبت نام در سامانه ، می بایست اصل مدارک جهت تایید به این امور ارسال یا تحویل گردد . در صورت خاتمه فرآیند لغو تعهد و صدور نامه لغو تعهد از طریق سامانه سجاد ، دانشجو می تواند با به همراه داشتن بقیه مدارک به این امور مراجعه نماید. )

آدرس : https://portal.saorg.ir/                           دستور العمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان

1-12 : لغو تعهد از طریق انجام کار

ارائه و تحویل گواهی اشتغال به کار با مهر و امضاء (باقید تاریخ شروع و خاتمه) و مدارکی که نشان دهنده سابقه بیمه نامبرده در دوره مذکور باشد.

* دانش آموختگان ملزم به ارائه گواهی اشتغال به کار با فرمت پیوست (با سربرگ مخصوص سازمان)که در آن سابقه کار و بیمه ذکر شده باشد خواهند بود. کسانی که در بخش خصوصی اشتغال به کار دارند علاوه بر فرم اشتغال طبق فرم پیوست می بایست سابقه بیمه تایید شده ( با مهر و امضاء اصل) را نیز ارائه نمایند. چنانچه دانش آموختگان متقاضی لغو تعهد آموزش رایگان مستخدم رسمی، پیمانی و قراردادی دولت می باشند، ارائه آخرین حکم کارگزینی ( با مهر و امضاء اصل) جهت لغو تعهد آموزش رایگان کفایت می نمایدو نیاز به ارائه سابقه بیمه نمی باشد.

*در موارد زیر فعالیت بدون سابقه بیمه به عنوان کار معتبر جهت انجام تعهد قابل قبول می باشد :

1-     گواهی تدریس معتبر از دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی ( دولتی و غیر دولتی ) به میزان 10 ساعت در هفته ، سایر موسسات آموزشی در صورت تایید نهاد مربوطه به میزان 16 ساعت در هفته به عنوان کارکرد تمام وقت ، تلقی می شود.

2-     پروانه کسب معتبر افرادی که به حرف مختلف مشغول بکارند ، از جمله پروانه کسب از سازمانهای صنفی کشور ، پروانه اشتغال مهندسین ، پروانه وکالت ، پروانه کارآموزی وکالت ، پروانه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و سایر نهادهای دولتی ، غیر دولتی و آزاد از تاریخ صدور ، به شرط تمدید یا داشتن پرونده مالیاتی به عنوان گواهی انجام کار در طول سالیان قابل پذیرش می باشد.

3-     مدت کارکرد دانش آموختگان به عنوان مدیر عامل در شرکت های خصوصی ، به شرط ثبات فعالیت با ارائه گواهی از شرکت مورد نظر و تصویر آگهی درج تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و ارائه گواهی پرداخت مالیات در مدت زمان فعالیت قابل پذیرش می باشد.

4-     فعالیت های هنری و مطبوعاتی دانش آموختگان با ارائه گواهی اشتغال به این حرفه از سوی دستگاههای ذیربط به منزله تعهد تلقی می شود.

5-     در صورتی که دانش آموخته ای گواهی فعالیت قابل قبولی را در حوزه هایی به غیر از موارد فوق ارائه نماید در صورت استعلام دانشگاه و موافقت سازمان( اداره کل امور دانشجویان داخل ) گواهی مورد نظر می تواند مورد پذیرش قرار گیرد .

6-   گواهی انجام کار در سایر مناطق کشور برای دانشجویان سهمیه مناطق محروم متعهد به استانداری ها در صورت اعلام عدم نیاز استانداری محل خدمت قابل قبول است . 

تبصره : تمامی موارد مذکور در فوق مشروط بر این است که دانش آموخته در ایران حضور داشته باشد و دانشگاه می تواند در صورت لزوم موارد مشکوک را از مرجع مربوطه استعلام نماید . 

   

 2-12 : لغو تعهد از طریق نامه عدم کاریابی

 ارائه و تحویل نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه ( فقط تا شش ماه پس از تاریخ دانش آموختگی کارت پایان خدمت یا معافیت جهت مراجعه به اداره کار می توان اقدام نمود .

*فرصت مذکور برای دانش آموختگانی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند ، بعد از فراغت از تحصیل مقطع بالاتر محاسبه می گردد .

*گذشت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل برای گرفتن گواهی عدم کاریابی الزامی است .

لازم به توضیح است آن دسته از دانش‌آموختگانی که در مقاطع بالاتر تحصیل نموده‌اند باید مدرک تحصیلی آن مقطع را نیز ارائه نمایند.

* گواهی اشتغال به کار و نامه عدم کاریابی برای لغو تعهد آموزش رایگان نباید با تحصیل در دوره روزانه مقاطع بالاتر تداخل داشته باشد.

* دانشجویان بورسیه و متعهد به دستگاهها پس از اعلام عدم نیاز دستگاه مربوطه می تواند  از طریق عدم کاریابی نسبت به تسویه تعهد خدمت اقدام نماید .

* در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت پس از دانش‌آموختگی (در مقاطع مختلف)، مبنای صدور نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه باید پس از تاریخ پایان خدمت سربازی و یا معافیت باشد.(ویژه برادران)

*ثبت نام در دفاتر کاریابی و دریافت گواهی عدم کاریابی توسط دانش آموخته یا وکیل وی امکان پذیر است.

* نامه های عدم کاریابی که بیشتر از یکسال از تاریخ صدور آنها می گذرد قابل قبول نمی باشد.

* مطابق نامه شماره 63399/4 مورخ 1399/08/06 سازمان امور دانشجويان مدت سه ماه اسفند 1398 ، و فروردين و ارديبهشت 1399 به دليل وجود كرونا در نظر گرفته نمي شود


3-12 :لغو تعهد از طریق پرداخت هزینه

مطابق مبلغ اعلام شده از طریق سامانه سجاد وزارتخانه

دانش آموختگان روزانه ورودی قبل از سال 90 که سهمیه آنها منطقه دو و سه بوده است می توانند پس از درخواست دانشجو از این دانشگاه و استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور در صورتی که حائز امتیاز حد نصاب گزینش آزاد باشند مدت تعهد خود را به یک برابر مدت تحصیل تغییر دهند .

*  محاسبه هزینه برای دانشجویان سهمیه مناطق محروم متعهد به استانداری ها در صورت اعلام عدم نیاز استانداری محل خدمت قابل قبول است . 

نکات مهم و قابل توجه در بررسی فرایندهاي لغو تعهد خدمت آموزش رایگان(مندرج در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان داخل)

 طبق دستورالعمل آموزش رایگان ثبت نام کاریابی باید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی بالاترین مقطع روزانه ظرف مدت شش ماه صورت گرفته باشد در غیر اینصورت مورد تایید نمی باشد و دانشگاه  بر اساس قوانین بایستی مبلغ بدهکاري اعلام نماید.

دقت داشته باشید در صورتی که متقاضی لغو تعهد در مقطع بالاتر دانشجوي دوره روزانه باشد عدم کاریابی حتی اگر قبل از ورود به مقطع بالاتر ثبت نام شده باشد هم امکان پذیر نیست چون دانشجوي دوره روزانه محسوب می شود و نمی تواند از عدم کاریابی استفاده نماید.

بر اساس بخشنامه هاي وزارت کار به زیرمجموعه هاي خود(ادارات کار و امور اجتماعی استان ها) ثبت نام در کاریابی حتما با رویت اصل گواهینامه موقت پایان تحصیلات عکسدار و براي آقایان نیز علاوه بر این مورد با داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم صورت می گیرد، به همین علت چنانچه تاریخ ثبت نام کاریابی قبل از صدور مدرك موقت یا کارت نظام وظیفه انجام شده باشد قابل قبول نخواهد بود.

همکاران محترم دقت داشته باشند که نامه هاي کاریابی بایستی از مدیرکل استان صادر گردد و نامه هاي صادره از شهرستان حتی شهرستان هایی که مرکز استان می باشند نیز مورد تایید نمی باشد.

در صورتیکه متقاضی درخواست لغو تعهد از طریق سابقه کار دارند پیوست اسکن مدارك مربوط به سابقه کار الزامی می باشد، حتی اگر به صورت فیزیکی در پرونده موجود است جهت بررسی سازمان مدارك مربوطه بایستی اسکن و آپلود هم شود.

طبق بخشنامه عدم کاریابی باید یکسال کامل شمسی از تاریخ صدورکارت نظام وظیفه سپري شود.

سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع بالاتر دوره روزانه براي مقاطع قبلی یا همان مقطع مورد قبول نمی باشد و این سوابق بایستی از قسمت انجام کار حذف گردند. حتی اگر متقاضی در سوابق تحصیلی اعلام ننموده که دانشجوي مقطع بالاتر می باشد و در پرونده استعلام و تاییدیه تحصیلی دارند لطفا نیاز به بازبینی بزنید تا متقاضی پروفایل خود را ویرایش نماید و حتما در قسمت توضیحات و ضمیمه فرایند موارد را جهت اطلاع بخشهاي دیگر درج نمایید.

لازم به ذکر است عدم کاریابی همزمان با تحصیل در مقطع بالاتر دوره روزانه مورد قبول نمی باشد.

چنانچه متقاضی واریز نقدي از طریق فیش در گذشته داشته اند بایستی تصویر فیش واریزي در قسمت ضمیمه ها پیوست گردد.

عدم کاریابی صرفا براي دانش آموختگان مقاطع تحصیلی دانشگاهی قابل بررسی است و دانشجویان انصرافی و اخراجی براي همان مقطع ناتمام نمی توانند از کاریابی استفاده کنند.

در هر مقطع که متقاضی از عدم کاریابی استفاده می کند ولیکن در پرونده تاییدیه تحصیلی و شغلی وجود دارد در قسمت توضیحات فرایند اعلام نمایید.

با توجه به حجم درخواست هاي واصله از دانشگاهها و نظر به یکسان بودن هدف افرادي که متقاضی لغو تعهد می باشند و اینکه در سامانه بر اساس تاریخ، فرایندها قابلیت بررسی را دارند، خواهشمند است جهت تسریع در کار متقاضیان و رسیدگی به درخواست ها از ارجاع متقاضیان به سازمان چه به صورت حضوري و چه به صورت تلفنی جدا خودداري فرمائید تا درخواست هاي در حال بررسی در سازمان در مدت کوتاه تري تایید گردند. چنانچه افراد از دانشگاه ها به سازمان ارجاع شوند، فرایندهاي مربوطه به دانشگاه جهت توضیح به صورت نیاز به بازبینی عودت می گردد.

چنانجه متقاضی در مقطع بالاتر درخواست لغو تعهد نموده و لغو تعهد مقطع پایینتر انجام نشده است از تایید و ارجاع فرایند به سازمان خودداري نمایید.

 

آدرس: سمنان، روبروی پارک سوکان،پردیس شماره1- دانشگاه سمنان، کدپستی:19111-35131، اداره کل امور آموزشی- امور دانشنامه

تلفن پاسخگویی در صورت نیاز : دوره های کاردانی و کارشناسی با شماره تلفن 9-31532038-023 و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری با شماره تلفن 31532048 -023 تماس حاصل فرمایید .

فرم تعهد آموزش رایگان ویژه پذیرفته شدگان مقطع بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی

فرم تعهد آموزش رایگان پذیرفته شدگان مقطع بالاتر غیر از دانشگاه آزاد اسلامی

فرم تقاضانامه و استشهادنامه صدور ریزنمرات و گواهی موقت المثنی

نمونه فرم اشتغال به کار و سابقه بیمه

 

 

Copyright  © 2020 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved