گلستانIدانشگاه سمنان
شنبه ٠٩ خرداد ١٣٩٤
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 636341
 بازدید امروز : 836
 کل بازدید : 1910805
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.6240
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار > آیین نامه جديد ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر


نسخه چاپي    ارسال به دوست

   آیین نامه جديد ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر
 
 

اطلاعیه

بدین وسیله به اطلاع کلیه دانشجویان محترم میرساند که دانشگاه سمنان برای سال تحصیلی 93-92 به استناد آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر به شماره 22354/و مورخ 2/3/91 که در تاریخ 5/2/90 به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی بالاتر ( بدون آزمون) اقدام خواهد نمود. لذا بدین وسیله توجه کلیه متقاضیان محترم به برخی از بندهای ماده 2 آیین نامه مذکور که در مقایسه با آیین نامه قبلی تغییر نموده و در زیر آمده است را معطوف می نماید.

بخش2-2: دوره کارشناسی ارشد

ت- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته، که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی ( با گذراندن حداقل 100 واحد درسی ) به لحاظ میانگین کل جزء ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

ث- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ، که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی ( با گذراندن حداقل 100 واحد درسی) به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و دارای رتبه های کشوری زیر در آزمون سراسری سازمان سنجش باشند:

1- رتبه زیر 100 در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک

2- رتبه زیر 100 در گروه آزمایشی علوم تجربی

3- رتبه زیر 50 در گروه آزمایشی علوم انسانی

4- رتبه زیر 20 در گروه آزمایشی هنر و زبان

ج- دانشجوی رتبه اول دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل که پس از سه نیمسال تحصیلی دارای میانگین کل حداقل هفده باشد و حداکثر در چهار نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود و در دوره کاردانی به لحاظ میانگین کل جزء ده درصد برتر باشد.

تبصره 3: دانشجویان مندرج در بند"ت" که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند با معرفی دانشگاه محل تحصیل به صورت مازاد بر ظرفیت در دوره بالاتر جایابی خواهند شد.

امید است دانشجویان عزیز با توجه به مفاد آیین نامه فوق الاشاره به منظور استفاده از تسهیلات مندرج در آن نسبت به برنامه ریزی هر چه بهتر دوره تحصیلی جاری خود اقدام شایسته به عمل آورند.

 

تذکر: با توجه به ماده 5 آیین نامه ، دانشجویان کارشناسی پیوسته ورودی بهمن 87 و به بعد و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ورودی بهمن 89 و به بعد به شرط داشتن شرایط مندرج در ماده 2 برای سال تحصیلی 93-92 می توانند جهت استفاده از تسهیلات مربوطه در موعدی که بعداً اعلام خواهد شد، اقدام نمایند.

 

( دریافت فایل آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر )

(جدید)

 

با آرزوی موفقیت و بهروزی

دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان

  

 

گروه خبری :اطلاعیه های مهم    دوشنبه ١ آبان ١٣٩١   ساعت :١٠:٥٧  تعداد نمایش:9973 کد خبر : ١١٥٦


Copyright  © 2015 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved