گلستانIدانشگاه سمنان
يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
مدارک لازم جهت دریافت دانشنامه و ریزنمرات مقطع کارشناسی

1-       گواهینامه پایان تحصیلات "دانشنامه" دانش‌آموختگانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنها سال 1392 و ماقبل است آماده تحویل می‌باشد.

2-       لازم است دانشجویان با در دست داشتن مدارک اعلام شده در زیر لازم جهت دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات  به واحد دانش‌آموختگان مراجعه نمایند.

3-       تاریخ تحویل دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات 3 روز پس از تحویل مدارک مورد نیاز به واحد دانش‌آموختگان می‌باشد.

1-3 :  تبصره1: انجام محاسبه هزینه لغو تعهد فارغ التحصیلان دوره روزانه تا ده روز پس از درخواست آنها صورت می پذیرد.

4-      مراجعه حضوری شخص دانش‌آموخته جهت دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات الزامی است.

1-4 :فقط والدین دانش‌آموخته در صورت به‌همراه داشتن اصل مدارکی که نسبت آنها با دانش‌آموخته را مشخص نمایند نیز می‌توانند نسبت به دریافت دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات اقدام نمایند.

2-4: سایر افراد  نیز به شرط داشتن اصل وکالت محضری و مدارک شناسایی معتبر جهت دریافت اصل دانشنامه / گواهینامه پایان تحصیلات/ ریز نمرات  مراجعه نمایند.(چنانچه وکالت محضری علاوه بر دانشگاه سمنان سایر دستگاه ها را نیز شامل شود ارائه اصل وکالت و تحویل کپی برابر اصل وکالت ضروری است.)

5-      * دانشجویان غیر ایرانی باید بلافاصله بعد از ابطال کارت دانشجویی توسط دانشکده ها جهت مراحل فراغت از تحصیل به امور دانشنامه مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دانشنامه ریزنمرات(دارای ارزش ترجمه)

1. ارائه و تحویل یکی از مدارک 9 گانه ذیل جهت روشن شدن وضعیت نظام وظیفه ( ویژه برادران )

o ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت دوره ضرورت .

o ارائه اصل و کپی کارت معافیت دائم.

o گواهی رسمی مبنی بر اتمام خدمت دوره ضرورت از یگان خدمتی

o گواهی صادره از نیروهای نظامی و انتظامی مبنی بر استخدام در نیروهای مذکور

o گواهی صادره از نیروهای نظامی و انتظامی مبنی بر اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت اولیه .

o گواهی اشتغال به تحصیل یا خدمت در وزارت بهداشت ، آموزش و پرورش ، سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و آموزشگاه فنون هواپیمایی ( موضوع مواد 6 و 7 و 8 و 9 قانون وظیفه عمومی )

o برگه اعزام به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت در مدت اعتبار آن

o کارت معافیت موقت در مدت اعتبار آن ( بدون غیبت )

o گواهی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی و معاونتهای وظیفه عمومی استانهای کشور .

o گواهی اشتغال به تحصیل بر اساس کارت معافیت تحصیلی معتبر( شماره معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر حتماً ذکر شود )

2. برطبق مصوبه 93/2/10 هیات امنای دانشگاه سمنان واریز مبلغ 200000 ریال بابت دانشنامه / گواهی موقت/ گواهی پایان تحصیلات و 100000 ریال بابت صدور ریزنمرات (برای واریز وجه اعلام شده لطفاً کارت بانکی متصل به شبکه شتاب همراه داشته باشید. انتقال وجه از طریق دستگاه pos موجود در اداره کل آموزش صورت می پذیرد.)

3.ارائه و تحویل نامه تسویه حساب قطعی با صندوق رفاه دانشجویان

· دریافت تسویه حساب از طریق صندوق رفاه دانشجویان(در تهران) و یا امور دانشجویی دانشگاه سمنان(پردیس شماره یک دانشگاه)(شماره تلفن آقای ابراهیمیان 02331533104 )

4- عودت آخرین مدرک دریافتی {گواهینامه موقت پایان تحصیلات/ گواهینامه پایان تحصیلات}

        1-4 : جهت دریافت ریز نمرات ( دارای ارزش ترجمه ) ارائه کلیه مدارک به غیر از این بند الزامی است .

5. متعهدین به آموزش و پرورش باید نامه‌ای مبنی بر بلامانع بودن دریافت مدارک دانشگاهی به همراه فرم 502 را ارائه و تحویل دهند.

نامه مذکور باید از سوی دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش یا ادارات کل آموزش و پرورش استانها صادر شده باشد .

6. متعهدین به سایر ارگان‌ها باید نامه بلامانع بودن تحویل مدارک را به واحد دانش‌آموختگان ارائه و تحویل دهند.

7. ارائه و تحویل نامه ای از سازمان دامپزشکی مبنی بر تعیین وضعیت طرح نیروی انسانی (ویژه برادران رشته‌های مربوط به دامپزشکی در مقاطع مختلف)

8. ارائه مدارکی دال بر لغو تعهد مقاطع قبلی الزامی است.(منظور ارائه اصل دانشنامه مقطع قبلی برای کلیه دانشجویان و نامه لغو تعهد آموزش رایگان مقطع قبلی برای دانشجویان روزانه می باشد.)

9. همراه داشتن 3 قطعه عکس

10. همراه داشتن کارت شناسایی

11. دانش آموختگان دوره روزانه، که پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های دیگر تحصیل نموده‌اند باید مدرکی دال بر اینکه تاریخ شروع و خاتمه تحصیل و دوره تحصیلی (روزانه/ شبانه) در آن مشخص باشد ارائه نمایند.

12.لغو تعهد آموزش رایگان (ویژه دانش‌آموختگان دوره روزانه)

( لغو تعهد باید از طریق سامانه سجاد  وزارتخانه صورت پذیرد ( پس از ثبت نام در سامانه ، می بایست اصل مدارک جهت تایید به این امور ارسال یا تحویل گردد . در صورت خاتمه فرآیند لغو تعهد و صدور نامه لغو تعهد از طریق سامانه سجاد ، دانشجو می تواند با به همراه داشتن بقیه مدارک به این امور مراجعه نماید. )

آدرس : https://portal.saorg.ir/                           دستور العمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان

1-12 : لغو تعهد از طریق انجام کار

ارائه و تحویل گواهی اشتغال به کار با مهر و امضاء (باقید تاریخ شروع و خاتمه) و مدارکی که نشان دهنده سابقه بیمه نامبرده در دوره مذکور باشد.

* دانش آموختگان ملزم به ارائه گواهی اشتغال به کار با فرمت پیوست (با سربرگ مخصوص سازمان)که در آن سابقه کار و بیمه ذکر شده باشد خواهند بود. کسانی که در بخش خصوصی اشتغال به کار دارند علاوه بر فرم اشتغال طبق فرم پیوست می بایست سابقه بیمه تایید شده ( با مهر و امضاء اصل) را نیز ارائه نمایند. چنانچه دانش آموختگان متقاضی لغو تعهد آموزش رایگان مستخدم رسمی، پیمانی و قراردادی دولت می باشند، ارائه آخرین حکم کارگزینی ( با مهر و امضاء اصل) جهت لغو تعهد آموزش رایگان کفایت می نمایدو نیاز به ارائه سابقه بیمه نمی باشد.

*در موارد زیر فعالیت بدون سابقه بیمه به عنوان کار معتبر جهت انجام تعهد قابل قبول می باشد :

1-     گواهی تدریس معتبر از دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی ( دولتی و غیر دولتی ) به میزان 10 ساعت در هفته ، سایر موسسات آموزشی در صورت تایید نهاد مربوطه به میزان 16 ساعت در هفته به عنوان کارکرد تمام وقت ، تلقی می شود.

2-     پروانه کسب معتبر افرادی که به حرف مختلف مشغول بکارند ، از جمله پروانه کسب از سازمانهای صنفی کشور ، پروانه اشتغال مهندسین ، پروانه وکالت ، پروانه کارآموزی وکالت ، پروانه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و سایر نهادهای دولتی ، غیر دولتی و آزاد از تاریخ صدور ، به شرط تمدید یا داشتن پرونده مالیاتی به عنوان گواهی انجام کار در طول سالیان قابل پذیرش می باشد .

3-     مدت کارکرد دانش آموختگان به عنوان مدیر عامل در شرکت های خصوصی ، به شرط ثبات فعالیت با ارائه گواهی از شرکت مورد نظر و تصویر آگهی درج تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و ارائه گواهی پرداخت مالیات در مدت زمان فعالیت قابل پذیرش می باشد.

4-     فعالیت های هنری و مطبوعاتی دانش آموختگان با ارائه گواهی اشتغال به این حرفه از سوی دستگاههای ذیربط به منزله تعهد تلقی می شود.

5-     در صورتی که دانش آموخته ای گواهی فعالیت قابل قبولی را در حوزه هایی به غیر از موارد فوق ارائه نماید در صورت استعلام دانشگاه و موافقت سازمان( اداره کل امور دانشجویان داخل ) گواهی مورد نظر می تواند مورد پذیرش قرار گیرد .

تبصره : تمامی موارد مذکور در فوق مشروط بر این است که دانش آموخته در ایران حضور داشته باشد و دانشگاه می تواند در صورت لزوم موارد مشکوک را از مرجع مربوطه استعلام نماید . 

   

 2-12 : لغو تعهد از طریق نامه عدم کاریابی

 ارائه و تحویل نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه ( فقط تا شش ماه پس از تاریخ دانش آموختگی کارت پایان خدمت یا معافیت جهت مراجعه به اداره کار می توان اقدام نمود .

*فرصت مذکور برای دانش آموختگانی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند ، بعد از فراغت از تحصیل مقطع بالاتر محاسبه می گردد .

*گذشت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل برای گرفتن گواهی عدم کاریابی الزامی است .

لازم به توضیح است آن دسته از دانش‌آموختگانی که در مقاطع بالاتر تحصیل نموده‌اند باید مدرک تحصیلی آن مقطع را نیز ارائه نمایند.

* نامه عدم کاریابی یا محاسبه هزینه و همچنین گواهی انجام کار در سایر مناطق کشور برای دانشجویان سهمیه مناطق محروم متعهد به استانداری ها در صورت اعلام عدم نیاز استانداری محل خدمت قابل قبول است . 

* گواهی اشتغال به کار و نامه عدم کاریابی برای لغو تعهد آموزش رایگان نباید با تحصیل در دوره روزانه مقاطع بالاتر تداخل داشته باشد.

* دانشجویان بورسیه و متعهد به دستگاهها پس از اعلام عدم نیاز دستگاه مربوطه می تواند  از طریق عدم کاریابی نسبت به تسویه تعهد خدمت اقدام نماید .

* در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت پس از دانش‌آموختگی (در مقاطع مختلف)، مبنای صدور نامه عدم کاریابی از اداره کل کار استان مربوطه باید پس از تاریخ پایان خدمت سربازی و یا معافیت باشد.(ویژه برادران)

3-12 :لغو تعهد از طریق پرداخت هزینه

مطابق مبلغ اعلام شده از طریق سامانه سجاد وزارتخانه

دانش آموختگان روزانه ورودی قبل از سال 90 که سهمیه آنها منطقه دو و سه بوده است می توانند پس از درخواست دانشجو از این دانشگاه و استعلام از سازمان سنجش آموزش کشور در صورتی که حائز امتیاز حد نصاب گزینش آزاد باشند مدت تعهد خود را به یک برابر مدت تحصیل تغییر دهند .

آدرس: سمنان، روبروی پارک سوکان،پردیس شماره1- دانشگاه سمنان، کدپستی:19111-35131، اداره کل امور آموزشی- امور دانشنامه

تلفن پاسخگویی در صورت نیاز : دوره های کاردانی و کارشناسی با شماره تلفن 9-31533038-023 و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری با شماره تلفن 31533048 -023 تماس حاصل فرمایید .

فرم تعهد آموزش رایگان ویژه پذیرفته شدگان مقطع بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی

فرم تعهد آموزش رایگان پذیرفته شدگان مقطع بالاتر غیر از دانشگاه آزاد اسلامی

فرم تقاضانامه و استشهادنامه صدور ریزنمرات و گواهی موقت المثنی

نمونه فرم اشتغال به کار و سابقه بیمه

 

 

Copyright  © 2018 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved