گلستانIدانشگاه سمنان
پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
اخبار > اولين دوره مسابقات برنامه نويسي ACM منطقه ۹ كشور


نسخه چاپي ارسال به دوست

   اولين دوره مسابقات برنامه نويسي ACM منطقه ۹ كشور

اولين دوره مسابقات برنامه نويسي ACM منطقه ۹ كشور

مسابقات برنامه‌نويسي ICPC از سال 1997 به وسيله انجمن ACM و با هدف ارتقاي توانايي برنامه‌نويسي گروهي در بين دانشجويان بنا نهاده شد. اين مسابقه هر سال به صورت منطقه‌اي در نقاط مختلف جهان برگزار مي‌شود و برگزيدگان مسابقات منطقه‌اي جواز حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي را دريافت مي‌كنند. معمولاً از اين مسابقه به عنوان المپيك برنامه‌نويسي ياد مي‌شود.
دانشگاه سمنان مفتخر است هر ساله با برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی دانش‌جویی ACM در جهت رشد دانشجویان و ایجاد فضایی برای فعالیت‌های علمی آن‌ها سهمی ایفا کند. این مسابقات با هدف حفظ و افزایش توانایی علمی دانشجویان و ایجاد روحیه و انگیزه رقابت علمی و ایجاد محیط همفکری و همکاری میان دانشجویان جهت بروز خلاقیت و توانایی‌های ایشان برگزار شده و علاوه بر داشتن بار علمی و فنی سبب ایجاد محیطی ‍شاداب در میان شرکت‌کنندگان و دانشجویان سراسر کشور می‌گردد. هدف ما این است که مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه سمنان، یکی از مسابقات آمادگی رسمی برای مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در منطقه‌ی غرب آسیا باشد. در حال حاضر، دانشگاه سمنان با برخورداری از دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به موضوع برنامه‌نویسی و کادر علمی مجرب و البته حمایت بی‌بدیل معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه، این افتخار را دارد که بتواند پذیرای تیم‌های فعال در این زمینه از دانشگاه‌های منطقه 9 کشور باشد.
در سال گذشته، این مسابقات در سطح استان سمنان با حضور بیش از 90 دانشجواز سراسر استان برگزار شد. علاوه ‌براین، اولين كمپ تابستاني مسابقات برنامه‌نويسي ACM با حمايت معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه سمنان در روزهاي 19 و 20 تير ماه 1398 در دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و با حضور 5 تيم دانشجويي برگزار شد. امید است با برگزاری چنین مسابقات و دوره‌هایی، شاهد تبلورخلاقیت و شکوفایی استعداد‌ها و پیشرفت روزافزون سطح علمی دانشجویان سراسر کشور باشیم.

زمان برگزاری: 23 آبان ماه 1398

دانشجويان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي منطقه 9 كشور براي اطلاع از شرايط شركت در اين رقابت علمي به وبگاه زير مراجعه نمايند:

Http://semantic.semnan.ac.ir


      

 

گروه خبری :استعدادهای درخشان, اطلاعیه های مهم, خبر تصویری    دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ ساعت :٠٩:٤٤     تعداد نمایش:466    کد خبر:١٧٢٠٢Copyright  © 2019 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved