گلستانIدانشگاه سمنان
يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
امور مهمان و انتقال

اطلاعیه  مهم شماره 1

قابل توجه کلیه دانشجویان دوره های روزانه و شبانه ، کاردانی و کارشناسی

 

با عنایت به تصمیمات متخذه از سوی اداره کل دانشجویان داخل ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کلیه دانشجویان متقاضی میهمان و انتقال جهت ارائه درخواست خویش باید از اول تا پایان اردیبهشت 96 با مراجعه به سایت مربوطه که آدرس آن در ذیل درج گردیده است نسبت به ارائه تقاضا و مدارک مورد نیاز در زمان مقرر مندرج در سایت اقدام نموده و جهت پیگیری امور مربوطه کد رهگیری دریافت نمایند  .

بدیهی است دانشجویان نباید هیچگونه مراجعه حضوری جهت ارائه درخواست در دانشگاه سمنان و سایر دانشگاهها داشته باشند .

مسئولیت عدم مراجعه به سایت و ارائه درخواست در زمان مقرر به عهده دانشجویان متقاضی بوده و امور آموزشی دانشگاه و واحد نقل و انتقالات این امورهیچ گونه مسئولیتی در قبال اینگونه دانشجویان ندارند .

نکات مهم: 1- به دانشجویان متقاضی توصیه میگردد با مطالعه آیین نامه جدید نقل و انتقالات و اصلاحیه تبصره 1 ماده 4 و ماده 12 و 13 آیین نامه جدید و اطلاعیه صادره از سوی اداره کل دانشجویان داخل نسبت به ارائه درخواست اقدام نمایند .

2-    کلیه دانشجویان موظف هستند به صورت توامان ( همزمان ) در سایت وزارت علوم و سایت گلستان دانشگاه سمنان نسبت به تکمیل تعرفه انتخاب واحد ( تکمیل تعرفه در سایت گلستان دانشگاه سمنان با توجه به راهنمای درخواست مهمانی الزامی و جزء شروط اصلی ثبت نام می باشد) . مطابق سرفصل و قوانین و مقررات دانشگاه سمنان اقدام نمایند .

درخواست هایی که فاقد انتخاب واحد یا بدون رعایت مقررات باشد قابل قبول واقع نخواهد شد .

یادآوری مهم : لازم به ذکر است صرفاً به درخواست هایی رسیدگی خواهد شد که علاوه بر سایت وزارت علوم الزاماً در سایت گلستان دانشگاه سمنان نسبت به ثبت نام و تکمیل تعرفه در بازه زمانی اعلام شده اقدام نموده باشند .

1-    دانشجویان متقاضی تغییر رشته در دانشگاه سمنان و یا انتقال توام با تغییر رشته و انتقال به دانشگاه پیام نور و غیر دولتی از تاریخ 16/2/96 لغایت 30/2/96 با رعایت مقررات آیین نامه آموزشی و نقل و انتقال و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه ( به شرح زیر ) و پس از دریافت و تکمیل فرم تغییر رشته یا انتقال یا انتقال توام با تغییر رشته از سایت آموزش ، به واحد نقل و انتقالات اداره کل آموزش دانشگاه واقع در پردیس شماره 1 مراجعه نمایند .

 

 

*1 - آیین نامه نقل و انتقالات به ضمیمه قابل رویت می باشد .

* 2 : ماده 23 آیین نامه آموزشی :

           الف : بررسی درخواست تغییررشته دانشجویان دانشگاه سمنان و دانشجویان سایر دانشگاهها صرفاً در هر

          سال تحصیلی فقط در بازه اعلام شده در تابستان صورت پذیرفته و در بین دو نیمسال اقدامی ندارد .

ب : دانشجویان متقاضی تغییر رشته ( دانشجویان دانشگاه سمنان و سایر دانشگاهها ) بایستی حتماً حد نصاب رشته مورد تقاضا در دانشگاه سمنان را احراز نموده باشند .

ج : دانشجو در زمان درخواست دارای معدل کل حداقل 13 تمام باشد.

د : حداقل سنوات باقی مانده دانشجوی متقاضی تغییر رشته برای ادامه تحصیل 7 نیمسال باشد

و : تعداد مشروطی های دانشجو حداکثر 2 نیمسال باشد .

هـ : رعایت شرایط تخصصی گروه و دانشکده

2-    طبق مصوبه شورای آموزشی مورخ 9/2/93 ، دانشگاه سمنان با مهمانی دائم دانشجویان موافقت نمی‌نماید .

3-    موافقتهای دانشگاه سمنان بر اساس آیین نامه آموزشی و آیین نامه نقل و انتقالات و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه در خصوص رعایت حد نصاب تشکیل کلاس ( رعایت حداقل 25 نفر برای هر دوره ) می‌باشد .

آدرس سایت :

(سامانه سجاد) 

 https:// portal .saorg.ir

 ************************************************

 

 

اطلاعیه شماره 2

اطلاعیه مهم در خصوص مهمان شدن

 

بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان محترم دوره های کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می رساند :

در صورت احراز شرایط مندرج در آیین نامه آموزشی ، آیین نامه نقل و انتقال و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه ، یکی از شروط بسیار مهم برای کسب موافقت نهایی مهمانی به سایر دانشگاهها وصول نمرات مهمانی نیمسالهای گذشته ( به غیر از نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95) می باشد . ضمناً نمرات نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 نیز می بایست حداکثر تا 15/6/96 به اداره کل امور آموزشی دانشگاه سمنان واصل شود . در غیر اینصورت عواقب بعدی آن متوجه دانشجو خواهد بود .

مضافاً با عنایت به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ 31/2/92 کلیه دانشجویانی که با مهمان شدن آنها موافقت می شود ملزم به دریافت فرم تعرفه مهمانی از سایت آموزش دانشگاه سمنان و تکمیل آن برابر آیین نامه و مصوبات آموزش و رعایت پیش نیازی هم نیازی دروس با قید شماره درس مطابق با سیلابس دانشگاه سمنان و تایید الکترونیکی آن توسط گروه و دانشکده مربوطه و نهایتاً دریافت تایید از اداره کل آموزش دانشگاه سمنان می باشند. بدیهی است هر گونه انتخاب واحد خارج از تعرفه و عدم رعایت پیش نیاز و هم نیازی دروس توسط دانشجو قابل قبول نبوده و تبعات آموزشی آن بر عهده شخص دانشجو می باشد .

اداره کل امور آموزشی دانشگاه سمنان

 

   دانلود : اطلاعيه شماره ٢ مهماني           حجم فایل 34 KB
   دانلود : فرم تغيير رشته           حجم فایل 213 KB
   دانلود : فرم انتقال توام با تغيير رشته           حجم فایل 222 KB
   دانلود : زمانبندي انتقال و تغييررشته           حجم فایل 163 KB
   دانلود : فرم تعهد نامه مهماني           حجم فایل 101 KB
   دانلود : فرم درخواست انتقال           حجم فایل 449 KB
   دانلود : اطلاعيه شماره ١ مهماني           حجم فایل 417 KB
   دانلود : راهنمای درخواست مهمانی           حجم فایل 215 KB
Copyright  © 2018 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved