گلستانIدانشگاه سمنان
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود. امام علی(ع)
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 18043
 بازدید امروز : 958
 کل بازدید : 3658790
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0/3438
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
پذیرش و ثبت نام

 

"قابل توجه کلیه دانشجویان عزیز متقاضی آزمون معرفی به استاد "

بدینوسیله تقویم آزمون معرفی به استاد نیم سال دوم سال تحصیلی 97-96  جهت اطلاع کلیه دانشجویاندوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه سمنان اعلام می گردد . امید است دانشجویان عزیز برابر زمان بندی اعلام شده نسبت به امر ثبت نام طبق مقررات آموزشی اقدام نمایند .

تذکرات

1 ـ دانشجویان می بایست جهت ثبت نام در درس معرفی به استاد در زمان اعلام شده به سامانه گلستان ( پیشخوان خدمت ) مراجعه نمایند .( راهنمای ثبت نام ) 

2 ـ  دانشجویان موظف هستند در زمان اعلام شده از سوی واحد آموزش دانشکده جهت شرکت در جلسه امتحان درس مراجعه نمایند . ( تعیین زمان امتحان درس با نظر استاد درس و با هماهنگی گروه آموزشی و واحد آموزش دانشکده خواهد بود که در سامانه ثبت شده است . گزارش 1524 )

3- به استناد ماده 8 آیین نامه آموزشی کلیه دانشجویان در صورت گذراندن همه دروس و باقی ماندن حداکثردو درس نظری جهت فراغت ازتحصیل، می توانند دو درس باقی مانده را به صورت معرفی به استاد با تایید گروه آموزشی و رعایت شرایط گروه ، اخذ نمایند.

-        تبصره 1: به استناد مصوبه مورخ 28/6/96 شورای آموزشی دانشگاه اخذ درس ( نظری – عملی ) به صورت معرفی به استاد به شرط کسر واحد شدن در آن درس و موافقت کتبی گروه مربوطه بلامانع است .

4- دانشجویان ورودی ماقبل سال 91 در صورت گذراندن همه دروس و باقی ماندن حداکثر یک درس عملی جهت فراغت از تحصیل ، می توانند یک درس عملی باقی مانده را با تایید گروه آموزشی و رعایت شرایط گروه اخذ نمایند .

" در هر صورت این دسته از دانشجویان نمی توانند به صورت همزمان از بند 3 و 4 همین اطلاعیه استفاده نمایند " 

5- طبق ماده 5 آیین نامه اجرایی معرفی به استاد ( پیوست شماره 2 آیین نامه آموزشی ) در صورتی که دانشجویان مشمول معرفی به استاد در موعد مقرر پیش بینی شده در تقویم معرفی به استاد هر نیم سال برای اخذ دروس خود ثبت نام  ننمایند طبق ماده 21 آیین نامه آموزشی با آنان رفتار خواهد شد .

شرایط خاص بعضی از گروههای آموزشی:

* گروه مواد و  گروههای آموزشی ریاضی و آمار : در صورتی می تواند دو درس را انتخاب کند که حداقل یک درس را در نیم سال های گذشته حداقل یکبار کسر واحد شده باشد .

6- لازم به ذکر است درخواست معرفی به استاد از جانب دانشجو به منزله معرفی به گروه جهت برگزاری آزمون نمی باشد، و دانشجویانی که تمام واحدهای درسی آنها ( اعم از پروژه و کارآموزی ) گذرانده شده و نمره آن در سیستم آموزشی گلستان درج گردیده باشد به گروه مربوطه معرفی می شوند .

در هر صورت دانشجو ملزم به رعایت مقررات معرفی به استاد بوده و در هر مرحله ای از مراحل معرفی به استاد اعم از ثبت نام ، آزمون و حتی پس از ثبت نمره به محض محرز شدن عدم رعایت مقررات توسط دانشجو درس یا دروس وی حذف و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد و تبعات آن بر عهده شخص دانشجو می باشد .  

تقویم ثبت نام  و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96

                   ثبت نام مرحله اول: دوشنبه 9/11/96 لغایت چهارشنبه 2/12/96

 

ثبت نام      ثبت نام مرحله دوم: شنبه 12/12/96 لغایت چهار شنبه 29/1/97

                                                                                      

                     ثبت نام مرحله سوم: شنبه 1/2/97 لغایت چهارشنبه 26/2/97

  

 


 

                    آزمون مرحله اول: شنبه 12/12/96 لغایت چهارشنبه 23/12/96

 

آزمون           آزمون مرحله دوم: شنبه 15/2/97 لغایت چهار شنبه 19/2/97

                   

      آزمون مرحله سوم: همزمان با برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96  

 

  • مهلت اعلام نمره توسط اساتید طبق آیین نامه آموزشی می باشد .

                                                                                                                                         اداره کل امورآموزشی  

************************************

"قابل توجه کلیه دانشجویان عزیز متقاضی آزمون معرفی به استاد "

بدینوسیله تقویم آزمون معرفی به استاد نیم سال اول سال تحصیلی 97-96  جهت اطلاع کلیه دانشجویان دوره های کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه سمنان اعلام می گردد . امید است دانشجویان عزیز برابر زمان بندی اعلام شده نسبت به امر ثبت نام طبق مقررات آموزشی اقدام نمایند .

تذکرات

1-    دانشجویان می بایست جهت ثبت نام در درس معرفی به استاد در زمان اعلام شده به سامانه گلستان (پیشخوان خدمت) مراجعه نمایند. (راهنمای ثبت نام) 

2-  دانشجویان موظف هستند در زمان اعلام شده از سوی واحد آموزش دانشکده جهت شرکت در جلسه امتحان درس مراجعه نمایند . ( تعیین زمان امتحان درس با نظر استاد درس و با هماهنگی گروه آموزشی و واحد آموزش دانشکده خواهد بود که در سامانه ثبت شده است . گزارش 1524 )

3- به استناد ماده 8 آیین نامه آموزشی کلیه دانشجویان در صورت گذراندن همه دروس و باقی ماندن حداکثر
دو درس نظری جهت فراغت ازتحصیل، می توانند دو درس باقی مانده را به صورت معرفی به استاد با تایید گروه آموزشی و رعایت شرایط گروه ، اخذ نمایند.

-- تبصره 1:  به استناد مصوبه مورخ 96/6/28 شورای آموزشی دانشگاه اخذ درس (نظری- عملی) به صورت معرفی به استاد به شرط کسر واحد شدن در آن درس و موافقت  کتبی گروه مربوطه بلامانع است.

4- دانشجویان ورودی ماقبل سال 91 در صورت گذراندن همه دروس و باقی ماندن حداکثر یک درس عملی جهت فراغت از تحصیل ،
می توانند یک درس عملی باقی مانده را با تایید گروه آموزشی و رعایت شرایط گروه اخذ نمایند .

" در هر صورت این دسته از دانشجویان نمی توانند به صورت همزمان از بند 3 و 4 همین اطلاعیه استفاده نمایند " 

5- طبق ماده 5 آیین نامه اجرایی معرفی به استاد ( پیوست شماره 2 آیین نامه آموزشی ) در صورتی که دانشجویان مشمول معرفی به استاد در موعد مقرر پیش بینی شده در تقویم معرفی به استاد هر نیم سال برای اخذ دروس خود ثبت نام  ننمایند طبق ماده 21 آیین نامه آموزشی با آنان رفتار خواهد شد.

شرایط خاص بعضی از گروههای آموزشی:

* گروه زیست: با انتخاب دو درس به صورت تخصصی مخالف است .

* گروه مواد و  تمامی گروههای آموزشی دانشکده ریاضی آمار و علوم کامپیوتر: در صورتی می تواند دو درس را انتخاب کند که حداقل یک درس را در نیم سال های گذشته حداقل یکبار کسر واحد شده باشد .

6- لازم به ذکر است درخواست معرفی به استاد از جانب دانشجو به منزله معرفی به گروه جهت برگزاری آزمون نمی باشد، و دانشجویانی که تمام واحدهای درسی آنها ( اعم از پروژه و کارآموزی ) گذرانده شده و نمره آن در سیستم آموزشی گلستان درج گردیده باشد به گروه مربوطه معرفی می شوند .

در هر صورت دانشجو ملزم به رعایت مقررات معرفی به استاد بوده و در هر مرحله ای از مراحل معرفی به استاد اعم از ثبت نام ، آزمون و حتی پس از ثبت نمره به محض محرز شدن عدم رعایت مقررات توسط دانشجو درس یا دروس وی حذف و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد و تبعات آن بر عهده شخص دانشجو می باشد .  

تقویم ثبت نام  و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول سال تحصیلی 97-96

                   ثبت نام مرحله اول: شنبه 25/6/96 لغایت چهارشنبه 12/7/96

 

ثبت نام      ثبت نام مرحله دوم: شنبه 22/7/96 لغایت چهار شنبه 24/8/96

                

                     ثبت نام مرحله سوم: شنبه 27/8/96 لغایت چهارشنبه 22/9/96

 

                    آزمون مرحله اول: شنبه 22/7/96 لغایت چهارشنبه 3/8/96

 

آزمون           آزمون مرحله دوم: شنبه 11/9/96 لغایت سه شنبه 14/9/96

                    

      آزمون مرحله سوم: همزمان با برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی 97-96    

 

·       مهلت اعلام نمره توسط اساتید طبق آیین نامه آموزشی می باشد .

 

                                                                                                               اداره کل امورآموزشی دانشگاه سمنان

 

 

قابل توجه کلیه دانشجویان محترم

مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، دکتری عمومی دامپزشکی

با عنایت به اینکه یکی از مدارک اصلی ثبت نام دانشجویان در دانشگاه و مجوز ادامه تحصیل آنان ارزش تحصیلی دوره پیش دانشگاهی می باشد لذا به اطلاع می رساند کلیه دانشجویان موظفند با مراجعه به سایت گلستان قسمت اطلاعات جامع دانشجو(پرسنلی - نامه های مهم دانشجو) از وصول ارزش تحصیلی پیش دانشگاهی به اداره کل آموزش مطمئن شوند. در صورتی که وصول ارزش تحصیلی در سایت گلستان ثبت نشده باشد و دانشجو قبلاً نسبت به صدور آن از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدام نموده و قبض رسید دریافت داشته اند. لازم است با مراجعه مجدد به مراکز پیشخوان دولت نسبت به پی گیری و وصول قطعی آن اقدام نمایند. در صورتی که دانشجویی به طور کلی در این خصوص اقدام ننموده است موظف است به صورت خیلی فوری با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مطابق فایل پیوست نسبت به این امر اقدام نموده و با پیگیری از وصول آن به اداره کل آموزش دانشگاه سمنان اطمینان حاصل نمایند درغیر این صورت مطابق مقررات رفتار شده و تبعات آن بر عهده دانشجو می باشد.

پیوست

*****************************************

 

اطلاعیه امتحانات پایان ترم

ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی از درگاه خداوند سبحان ، توجه کلیه دانشجویان محترم را به رعایت دقیق موارد زیر در طول انجام امتحانات پایان ترم نیم سال اول 97-96 جلب می نماید.

1-    زمان شروع امتحان برابر ساعات اعلام شده خواهد بود و از ورود دانشجو بعد از ساعت مقرر به جلسه امتحان اکیدا خودداری خواهد شد . لذا توصیه می شود حداقل 10 دقیقه قبل از شروع امتحان در محل برگزاری امتحان حضور داشته باشید.

2- براساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ 93/3/5 و به منظور وحدت رویه در زمان ورود دانشجویان در جلسه امتحانی مقرر گردید مسئولین آموزش کلیه دانشکده ها ، 10 دقیقه بعد از زمان رسمی امتحان نهایی نسبت به حضور و غیاب دانشجویان اقدام نمایند . چنانچه دانشجویی تا 10 دقیقه بعد از شروع امتحان با تاخیر مراجعه نماید ، به تشخیص مسئول آموزش دانشکده حق ورود به جلسه امتحان را دارد ولی از ورود دانشجویانی که بعد از دقیقه دهم مراجعه می نمایند باید اکیداً جلوگیری و غیبت منظور گردد. مسئولیت اجرای دقیق این مصوبه به عهده مسئولین آموزش هر دانشکده می باشد.

* دانشجو پس از ورود به جلسه و پس از توزیع سوالات حق خروج از جلسه قبل از امضاء صورتجلسه و تحویل برگه را نخواهد داشت.

3 ـ همراه داشتن کارت ورود به جلسه امتحان (کارت دانشجویی) در جلسه امتحان ضروری است در غیر این صورت از شرکت در جلسه امتحان ممانعت به عمل خواهد آمد.

4 - همراه داشتن کیف دستی و هرگونه کتاب ، جزوه ، نوشته ، ماشین حساب با قابلیت پخش تصویر و هرگونه وسیله الکترونیکی صوتی ، مخابراتی و وسایل مشابه ، همچنین صحبت نمودن در هنگام برگزاری امتحانات ، نوشتن هرگونه مطلبی روی دست ها و موارد مشابه ، تخلف و یا تقلب محسوب می گردد و با متخلفین طبق مقررات کمیته انضباطی برخورد خواهد شد.

تبصره : همراه داشتن کتاب، جزوه، ماشین حساب که قبلا مجاز بودن آن از سوی استاد مربوطه به اداره آموزش اعلام شده بلامانع است.

5 - در جلسه امتحاناتی که استفاده از ماشین حساب مجاز اعلام شده است ، رد و بدل نمودن ماشین حساب غیرمجاز بوده و در صورت مشاهده تخلف و یا تقلب محسوب می گردد.

6 - تخلف و یا تقلب در امتحان در کمیته انضباطی بررسی و مطابق بند ب ماده 6 آیین نامه انضباطی دانشجویان رفتار خواهد شد.

7 - عدم حضور دانشجو در جلسه امتحان در زمان تعیین شده ( غیبت امتحانی ) با عنایت به ماده 17 آیین نامه محترم آموزشی موجب حذف آن درس خواهد شد.

8 ـ از کلیه دانشجویان محترم انتظار می رود که برای حسن اجرای امتحانات همکاری لازم را با نمایندگان آموزش و مراقبین داشته باشند.

********************************************************** 

 

قابل توجه کلیه دانشجویان کاردانی  کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکتری عمومی دامپزشکی دانشگاه سمنان

به منظور اجرای قوانین آموزشی و جلوگیری از خلل در روند تحصیلی،مدت مجاز تحصیل(سنوات مجاز تحصیلی) براساس نیمسال و نوع ورودی جهت اطلاع اعلام می گردد . کلیه دانشجویان موظف به رعایت آن بوده و دانشجویانی که سنوات آنها تمام شده یا ترم جاری (نیمسال اول 96-95) آخرین ترم سنوات تحصیلی آنان می باشد و واحد باقی مانده جهت فارغ التحصیلی دارند حداکثر تا یک ماه قبل از شروع امتحان نیمسال اول 96-95 جهت درخواست مجوز افزایش سنوات به اداره کل آموزش (واحد شوراها و کمیسیون ها) مراجعه نمایند در غیر اینصورت طبق قوانین آموزشی با آنان رفتار خواهد شد.
جدول مدت مجاز تحصیل براساس نیمسال و نوع ورودی
سال ورود دانشجو
کارشناسی
کاردانی و کارشناسی ناپیوسته
دکتری عمومی
روزانه
شبانه
روزانه
شبانه
روزانه
شبانه
ورودی های ماقبل سال 91
12
14
6
7
کلیه ورودی ها
16 ترم
ورودی های 92و91
10
10
5
5
ورودی های 93 و به بعد
8
8
4
4
Copyright  © 2017 Semnan University   edu.semnan.ac.ir . All rights reserved